Dla dorosłych i młodzieży

We współpracy z organizacją OTHONIA, założoną przez we Francji przez Legionistów Chrystusa i osoby świeckie, przygotowaliśmy stałą wystawę pt. „Kim jest Człowiek z Całunu?”

Wystawa prezentuje najnowsze fakty naukowe dotyczące Całunu Turyńskiego. Próbuje odkryć tajemnicę powstania wizerunku na płótnie Całunu. Widzowie mają możliwość obejrzenia hologramu postaci widocznej na Całunie oraz trójwymiarowej wizualizacji Człowieka z Całunu, a także przekonania się, jakim cierpieniom był poddawany przed śmiercią.

„Dla człowieka wierzącego istotne jest przede wszystkim to, że Całun to zwierciadło Ewangelii. Refleksja nad Całunem każe bowiem uświadomić sobie, że widniejący na nim wizerunek jest tak ściśle związany z tym, co Ewangelie opowiadają o męce i śmierci Jezusa, że każdy wrażliwy człowiek, kontemplując go, doznaje wewnętrznego poruszenia i wstrząsu” [św. Jan Paweł II].

W ramach wystawy zwiedzający mają okazję obejrzenia m.in.:
– kopii Całunu przechowywanego na co dzień w skarbcu Katedry św. Jana Chrzciciela w Turynie,
– trójwymiarowej wizualizacji Człowieka, którego wizerunek widnieje na Płótnie,
– rzeźby Prawdziwy Bóg, prawdziwy Człowiek, który żył pomiędzy nami, autorstwa znanego włoskiego rzeźbiarza Luigiego E. Mattei.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (ul. Totus Tuus 32″).

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, podobnie jak zwiedzanie  z przewodnikiem.

Ekspozycja jest dostępna codziennie (także w niedziele) w godz. 9.00-17.00

Dla grup liczących powyżej kilku osób istnieje możliwość oprowadzenia po wystawie i wysłuchania wykładu na temat Całunu.

Możliwe jest również zaproszenie przewodników pracujących na wystawie do parafii, szkół itd. z prezentacją multimedialną poświęconą Całunowi.

Rezerwacja dla grup zorganizowanych:

tel. 786 818 960

e-mail: calun@janpawel2.pl

Kalendarium wydarzeń:

(function(){var d=document,s=d.createElement('script'), i='ai1ec-script';if(d.getElementById(i))return;s.async=1; s.id=i;s.src='//calun.info/?ai1ec_js_widget'; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s);})();