Pod płaszczem Maryi – 10 lat kapłaństwa o. Wawrzyńca Pryczkowskiego

2025-12-12

Dziś, 12 grudnia, w święto Matki Bożej z Guadalupe swoją, już dziesiątą, rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich obchodzi ojciec Wawrzyniec Pryczkowski, LC. Życzymy wszystkiego dobrego, wielu łask Bożych i opieki Maryi! Otaczamy ojca modlitwą i dziękujemy za Twoje „tak” Bogu!

Ojciec Wawrzyniec urodził się 31 stycznia 1983 roku w Wejherowie (woj. pomorskie) jako trzeci z sześciorga rodzeństwa. Wstąpił do nowicjatu legionistów Chrystusa w Niemczech zaraz po maturze. Odbył studia humanistyczne, filozoficzne i teologiczne kolejno w Stanach Zjednoczonych oraz Rzymie. Praktyki apostolskie zrealizował w Polsce. Trzynaście lat formacji doprowadziły go do święceń kapłańskich, które przyjął 12 grudnia 2015 roku w Bazylice Świętego Pawła za Murami.

Przez ostatnie dziesięć lat ojciec Wawrzyniec był duszpasterzem ECYD (duszpasterstwo nastolatków w Regnum Christi). Najpierw prowadził spotkania i wyjazdy dla samych chłopców. Parę miesięcy później objął swoją opieką duszpasterską również dziewczęta. W lecie 2025 roku, po długiej przygodzie z młodzieżą „oddał laskę pasterską” bratu Juanowi Disraely, LC.

Teraz ojciec kontynuuje swoją pracę z dorosłymi Regnum Christi, którą rozpoczął w 2018 roku. Obecnie obejmuje swoim ojcostwem duchowym drużyny dorosłych Regnum Christi Dom Maryi oraz Adore, wspólnotę Pełni w Bogu, prowadzi kurs biblijny Apokalipsa od Serca, głosi rekolekcje, rozważania online, organizuje wyjazd misyjny do Meksyku oraz udziela kierownictwa duchowego.

Najnowszą inicjatywą, w którą zaangażowany jest ojciec Wawrzyniec, jest Apostolat Modlitwy Regnum Christi, którego patronką jest właśnie Matka Boża z Guadalupe. Ten apostolat to możliwość włączenia się w misję Regnum Christi poprzez codzienną modlitwę różańcową. O tym apostolacie można poczytać tutaj: https://regnumchristi.pl/apostolat-modlitwy/

DEO GRATIAS! Dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa ojca Wawrzyńca i modlimy się za następne dziesięć lat.

Jeśli chcesz podarować prezent ojcu Wawrzyńcowi zachęcamy do złożenia intencji modlitewnej lub mszalnej: https://regnumchristi.pl/intencje-mszalne-i-modlitewne/.

Dołącz do modlitwy Nowenną do Najświętszego Serca!

Dołącz do modlitwy Nowenną do Najświętszego Serca!

Już 12 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto przypominające nam o bezgranicznej miłości Chrystusa do każdego człowieka. Aby lepiej przygotować się do tego dnia, zapraszamy wszystkich członków i przyjaciół Regnum Christi...

Pragniemy, aby formacja szła w parze z zabawą, a zabawa z formacją

Pragniemy, aby formacja szła w parze z zabawą, a zabawa z formacją

Pochodzący z Meksyku, brat Juan {czyt. huan} Disraely Ángeles Mena, od bieżącego roku pełni obowiązki dyrektora ECYD w Polsce. To katolicka, międzynarodowa organizacja zrzeszająca młodzież, która chce budować swoje życie na przyjaźni z Chrystusem. Poznaj brata Juana i zaproś znajomego nastolatka na obóz wakacyjny organizowany przez ECYD nad polskim morzem! Zapisy do 17 czerwca.

Zaproszenie na weekend misyjno-rekreacyjny w Przechlewie

Zaproszenie na weekend misyjno-rekreacyjny w Przechlewie

Czy chcesz spróbować swoich sił jako misjonarz? Czy chcesz zrobić coś bezinteresownie dla innych? Chcesz wartościowo spędzić długi weekend Bożego Ciała? Jeśli choć raz pomyślałeś/łaś „tak” ten wyjazd jest dla Ciebie!